Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Šíření poplašné zprávy

Ve středu 2. listopadu, krátce po desáté hodině dopolední, jsme na tísňové lince 158 přijali oznámení od vedení příbramské nemocnice ohledně výhružného telefonátu směřovaného proti chodu nemocnice. 

Vše začalo tím, že před desátou hodinou zavolal na recepci nemocnice muž, který si nevybíravým slovníkem, v podobě vulgárních slov, chce stěžovat na přístup a chod nemocnice. Pracovnice na recepci se snažila volajícího v jeho výstupu zastavit a předat mu kontakt na konkrétní osobu, která se stížnostmi zabývá. Na to ale muž nereagoval a pokračoval ve svém monologu s tím závěrem, že pohrozil s odkazem na tragickou událost, k níž došlo v ostravské nemocnici. Poté nakonec hovor ukončil.

Operační po oznámení neprodleně vyslal na místo události několik policejních hlídek. V zájmu zajištění bezpečnosti zaměstnanců, pacientů i návštěvníků nemocnice přijali policisté společně se strážníky opatření, zabezpečili vchody do nemocnice, včetně jejího okolí. Současně policisté s kriminalisty prověřovali a zjišťovali veškeré informace a okolnosti výhružného telefonátu a dělali vše pro to, aby osobu vypátrali.

Okolo 14. hodiny přijali příbramští policisté hovor od muže, který se po telefonu přiznal k jeho jednání spočívající ve výhružném telefonátu do nemocnice. Kriminalisté ho poté zadrželi a po veškerých potřebných služebních úkonech ho komisař služby kriminální policie a vyšetřování obvinil ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy. Obviněný je stíhaný na svobodě a v případě odsouzení mu hrozí trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

Teprve až poté, co byl muž zadržen, policisté ukončili opatření a chod nemocnice se vrátil do běžného provozu před půl třetí odpoledne.

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 121, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky