Bezpečná Příbram

Policie informuje

Zpět na rozcestník

Přes bariéry s policií

Desetiletý Toník trpí následky dětské mozkové obrny, nemluvil a nepostavil se na nohy. Je však velký bojovník a díky pravidelným rehabilitacím začíná dělat pokroky, nyní udělá s pomocí pár krůčků a říká první slůvka. Rehabilitace však pojišťovna nehradí v plném rozsahu, a proto Toník potřebuje 70 tisíc korun.

Třináctiletá Emička se narodila nevidomá s těžkým mentálním postižením, nechodí a nemluví. Je to však veselá holka, která má ráda procházky v přírodě. Nyní však vyrostla ze sportovního kočárku a potřebuje nutně nový, pojišťovna ho nehradí. Ema potřebuje na jeho pořízení 55 tisíc korun.

Oběma nemocným dětem pomáhají i studenti čtvrtých ročníků středních škol ve Středočeském kraji, kteří se zapojili do sportovně charitativní akce „Přes bariéry s policií“. V průběhu března a dubna si během hodin tělesné výchovy mohli vyzkoušet testy fyzické způsobilosti (člunkový běh, kliky, celomotorický test, běh na jeden kilometr), které jsou nezbytné k přijetí do služebního poměru k Policii ČR. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra za ně následně přispěje určitou finanční částkou. Příslušníci policie pro změnu přispívají formou hotovosti, kterou střádají do kasiček Konta Bariéry.

Na Příbramsku se zúčastnily akce tři střední školy, Gymnázium Karla Čapka na Dobříši, Gymnázium pod Svatou Horou v Příbrami a Střední průmyslová škola Příbram. Sedmdesát procent cvičících, kteří testy zvládli, obdrželi navíc osvědčení o jejich úspěšném absolvování a dále voucher na 150 tisíc korun, což je náborový příspěvek pro nové policisty ve Středočeském kraji. Pokud budou mít po vykonání maturitní zkoušky zájem o práci u policie, a projdou ještě psychologickým a zdravotním vyšetřením, mohou rozšířit řady příslušníků policie.

Tímto způsobem chce Středočeská policie také podpořit náborovou kampaň k Policii ČR. Akci „Přes bariéry s policií“ pořádá již od roku 2018, za tu dobu se podařilo podpořit 18 handicapovaných osob částkou přesahující 1,6 milionu korun.

Další články:

Aktuální téma

Policie přijímá do svých řad nové kolegy

Policie ČR neustále hledá nové kolegy na volná služební místa. Novým policistům je vyplácen náborový příspěvek, ve Středočeském kraji ve výši 150 tisíc korun.

zobrazit více

Rychlý kontakt

Policie České republiky
Obvodní oddělení Příbram
Žežická 498, 261 23
Příbram V - Zdaboř

Tísňové volání:
158
Státní linka:
974 879 760

Městská policie Příbram
nám. T.G.M. čp. 121, 261 01
Příbram I

Tísňové volání:
156
Státní linka:
318 624 245

více kontaktů kontakt na střážníky